8 nejlepších bister v Londýně

Přinášíme Vám to nejlepší z londýnské scény bister dle názoru a rad místních obyvatel. Je jen na Vás, kam se vydáte. Dejte nám vědět, v jakém bistru se Vám nejvíce líbilo.

Books for Cooks

Vlastně se nejedná ani o bistro. Books for Cooks je totiž malé knihkupectví ve čtvrti Notting Hill. Stačí jen přijít včas, v době oběda a najíte se tu královsky. Každý den zaměstnanci vaří speciální menu podle kuchařek, kterými jsou napěchované police, mezi kterými se každodenní oběd koná. Nikdy tedy nevíte, co zrovna nabídka přinese. Atmosféra obchůdku je jedinečná. A za pár liber se nejenom zdravě a skvěle najíte, ale také pořídíte novou knihu jako suvenýr.

Mao Chow

Nabídka tohoto opravdu drobného asijského bistra stylizovaného do pastelových barev je podobně skromná. Navíc nabízí pouze veganské pokrmy. I přesto jde o levnou a pro nevegana zajímavou zkušenost toto místo navštívit. Nejen kvůli naprosto netradiční nabídce jídel. Pro svou velikost je obsluha velice milá a možná se Vám dokonce stane, že Vás osloví velmi přátelským pozdravem.

L’Angolo Bianco

Hned u vchodu Vás jako vlastní rodinu přivítá příjemný personál. Skvělé jídlo Vám uvaří samotná majitelka podniku a co je nejdůležitější, božsky se najíte pravého italského jídla. Těstoviny rozličných tvarů a chutí můžete osladit dezertem tiramisu nebo italskou kávou. Jednoduše vybavené bistro Vás na první pohled zaujme svým exteriérem, který ve zděných londýnských uličkách září bílou barvou.

Seoul Bakery

V Londýně zřejmě ochutnáte alespoň jedno jídlo, které jste nikdy v ústech neměli. Jedním z nich může být bibimbap – rýže se zeleninou a masem servírovaná spolu se syrovým vejcem v tradiční kovové misce. Tuto zvláštní kombinaci obvyklých surovin můžete vyzkoušet v bistru Seoul Bakery. Za 4 libry naplníte břicho hlavním chodem a k pití postačí klasické pivo.

Camden Lock Market

Chcete-li se dobře, rychle a vcelku levně najíst něčeho neobyčejného, udělejte si procházku na trh Camden Lock. Z jídla si zde vybere opravdu každý. Po celé tržnici linoucí se vůně naženou hlad nejednomu návštěvníkovi. Můžete tak ochutnat italskou, mexickou, řeckou, africkou nebo třeba holandskou kuchyni, a to vše za velmi slušné peníze.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa