Vánoční trhy v Lisabonu

O Vánocích na budovách v Lisabonu, které jsou obložené dlaždicemi azulejo, září světýlka, na náměstích jsou vánoční stromy a po celém městě se pořádají vánoční trhy. Spolu s pečenými kaštany a příjemným počasím zde vzniká úžasná atmosféra. Kam se tedy vydat na trh?

Rossio Christmas Market

Na tomto trhu je tolik možností, kam se vydat. Dokonce myslí i na nejmenší, jelikož děti se mohou každý den od 12 do 20 hodin svézt vánočním vláčkem. Náš tip je samozřejmě stravovací. Doporučujeme ochutnat svařené víno, sušené ovoce a sendviče s černým prasetem (porco preto).

Wonderland Lisboa

Wonderland Lisboa patří k hlavním vánočním akcím v Lisabonu. Najdete jej v Parque Eduardo VII. a obvykle trvá celý měsíc. Čeká tu na vás ruské kolo, dřevěné stánky s potravinami, nápoji i řemeslnými výrobky. Nachází se zde také Santova vesnička, kde se tak děti mohou se samotným Santa Clausem i setkat. Dokonce je zde i kluziště, a tak si můžete i zabruslit.

Campo Pequeno Christmas Market

Tento trh se otevírá prosincový víkend. Za návštěvu tohoto trhu konaném ve staré býčí aréně Campo Pequeno se platí nemalé vstupné, ale nenechte se tím odradit, jelikož se jedná o jeden z největších vánočních trhů v Portugalsku. A najdete zde doslova úplně vše.

Natalis

Tento vánoční trh pod střechou v kongresovém centru Feira International de Lisboa je rozdělen do několika částí. Jsou jimi trh Santa Clause, trh udržitelného rozvoje, trh s hračkami a trh se sladkostmi a gastronomií.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko