Farmářské trhy a trhy s jídlem v Lisabonu

V Lisabonu se můžete vydat na průzkum místních trhů. Pokud nechcete šlápnout vedle, podívejte se na náš krátký seznam.

Feira do Relógio

Tento největší nedělní pouliční trh je sice trošku mimo turistickou oblast, ale stojí za návštěvu. Najdete jej na obrovském kruhovém objezdu v rezidenční čtvrti Olivais (metrem do Bela Vista). Nakoupíte zde čerstvé ovoce, květiny, ale také starožitnosti, oblečení i nábytek. Nejvýhodnější nabídky na vás čekají brzy ráno.

Mercado de Campo de Ourique

Historie tohoto trhu pořádaného v krásné budově s kopulí spadá až do roku 1934. Od roku 2013, kdy prostor prošel velkou rekonstrukcí, je místem živé hudby, dlouhých obědů a nákupů. Zcela jistě zde musíte ochutnat místní uzeniny, sýry i čerstvé ovoce.

Mercado da Ribeira

Po rekonstrukci v roce 2014 prošel prostor velkou proměnou, kde v jedné polovině vznikl známý Time Out Market. Druhá polovina objektu však nadále slouží jako tradiční rybí a zeleninový trh, který se koná každý den až do 14 hodin, a který velice doporučujeme. Najdete zde nejčerstvější zboží za mnohem nižší ceny než v supermarketech. Zároveň je to krásné místo, které se bude fotoaparátům určitě líbit.

Mercado Biológico do Principe Real

Každou sobotu mezi 8. a 14. hodinou se v luxusní čtvrti Príncipe Real koná vynikající trh s potravinami. Trh je zaměřen na čerstvé farmářské a řemeslné výrobky. Zcela jistě si odsud něco odnesete. Ať už to bude domácí koláč, bio víno nebo místní med a sýry.

LX Factory Sunday Market

Nedělní trh v hipsterském LX Factory je velmi zajímavým místem i trhem určeným hlavně pro mladé. Prostory bývalé textilní firmy se proměnily v hipsterské bary a restaurace s řadou trendy obchodů hned pod mostem 25. dubna. Čeká tu na vás vintage značkové oblečení, ručně vyráběné šperky, ale samozřejmě také vinyly. Úlovky můžete následně zapít drinkem v podnicích či místech s úžasným výhledem na řeku Tagus.

Time Out Market Lisbon

Time Out Market je vlastně moderní jídelní hala v Cais do Sodré. Pro prodejce je složité se sem dostat, jelikož produkty vždy ochutnává tým odborníků. Počítejte s tím, že snadno zde strávíte spoustu času, jelikož jsou zde jídla od nejlepších portugalských šéfkuchařů. Time Out Market má jednu nevýhodu. Je to turistická atrakce, čili je zde spoustu lidí. Pro někoho je nutnost toto místo navštívit, my však doporučujeme tradičnější trhy, něž tuto „masovku“.

Feira da Ladra

Obrovský bleší trh, který funguje již od 13. století, se dvakrát týdně koná v kopcovitých ulicích na okraji čtvrti Alfama. Najdete zde starožitnosti, ručně vyráběné šperky i vinylové desky. Dejte si pozor na „turistické ceny“, a tak neváhejte smlouvat.

Avenida da Liberdade

Třída Avenida da Liberdade je místními často přirovnávána k pařížské Champs-Élysées. A tak tento nedělní oblíbený bleší trh v ulici plné luxusních obchodů, jako jsou Prada a Armani, je zajímavým kontrastem. Nebojte se zde smlouvat, je to součást tradice.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko