Utajená místa v Lisabonu

Určitě již víte, jaká nejznámější místa byste měli v Lisabonu navštívit. V Lisabonu však existují i tajná místa, která znají jen místní obyvatelé a o některých nám pověděli. Pojďme se tedy podívat na tyto skryté klenoty portugalské metropole!

Mercado de Campo de Ourique

Historie tohoto trhu pořádaného v krásné budově s kopulí spadá až do roku 1934. Od roku 2013, kdy prostor prošel velkou rekonstrukcí, je místem živé hudby, dlouhých obědů a nákupů. Zcela jistě zde musíte ochutnat místní uzeniny, sýry i čerstvé ovoce.

Casa do Alentejo

Casa do Alentejo je palác ze 17. století uprostřed Lisabonu, ve kterém si budete připadat jako v Maroku. Přízemí je inspirováno arabskými domy s vnitřním nádvořím, o patro výše se ocitnete ve francouzském paláci z 18. století. Nejlepší je, že se můžete pokochat zcela zdarma.

Aqueduto das Águas Livres

Obrovský akvadukt na východě Lisabonu s délkou 19 km a výškou 65 m. Je až k neuvěření, že o něm ví tak málo turistů. Na vrcholu akvaduktu se vám naskytne úžasný výhled na sever Lisabonu.

Více informací

Largo do Intendente

Largo do Intendente je krásné náměstí obklopené budovou s těmi nejkrásnějšími portugalskými dlaždicemi. Naleznete zde i kulturní centrum Casa Independente, kde se scházejí místní umělci a hudebníci.

Více informací

Ajuda

Ajuda je nádherná autentická čtvrť, kam vyráží na procházky i místní obyvatelé. Uvidíte zde velkolepý a dochovaný Národní palác z 18. století, ale také krásnou botanickou zahradu.

Jardim do Torel

Jardim do Torel je poměrně neznámá, ale krásná zahrada na jednom se sedmi historických kopců Lisabonu, která nabízí úchvatný výhled na historické centrum města. Historie zahrady sahá do 19. století.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko