Nejlepší muzea v Barceloně

Nabízíme vám výběr těch nejzajímavějších muzeí, která stojí za návštěvu dle názoru místních obyvatel. Vybere si zde opravdu každý. Pojďme se na muzea podívat.

Museu Picasso

Umělce Pabla Picassa snad ani není třeba představovat. Je to jeden z nejvýznamnějších umělců 20. století. Ať už jeho tvorbu zbožňujete, nebo jste jen zvědaví, určitě si při cestě do Barcelony nenechte ujít muzeum věnované tomuto světoznámému umělci.

Více informací

Museo de Historia de Barcelona

Tohle muzeum je naprostý poklad pro všechny milovníky historie. Shromažďuje a zkoumá všechno z historie Barcelony od dob římského impéria až po současnost, takže ať už vás zajímá jakékoli historické období, zaručeně budete nadšení.

Více informací

FC Barcelona Museum

To, že muzea nejsou jen pro milovníky umění a historie, dokazuje barcelonské muzeum světoznámého fotbalového klubu FC Barcelona. Je jedno, jestli fandíte zrovna Barceloně nebo podporujete jiný klub. Pokud máte rádi fotbal, tohle muzeum se vám určitě bude líbit.

Více informací

Museu del Disseny

V centru Barcelony se nachází Museu del Disseny –⁠ barcelonské muzeum designu. K Barceloně design zkrátka patří, což chce tohle muzeum dokázat veřejnosti. Nabízí spoustu výstav souvisejících s grafickým designem, designem šperků, architekturou a mnoha dalšími odvětvími designu.

Více informací

Casa Museu Gaudí

Dům v barcelonském parku Güell, v němž Antoni Gaudí bydlel téměř 20 let, byl po jeho smrti otevřen veřejnosti jako muzeum věnované tomuto světoznámému architektovi. Jestliže je vám Gaudího tvorba alespoň trochu blízká, určitě tohle muzeum navštivte, protože kde jinde se dostat slavnému géniovi blíž než v jeho vlastním domě?

Více informací

Museu de la Música de Barcelona

Tohle muzeum musí navštívit každý, kdo má rád umění a zejména hudbu. Nezáleží na tom, které období nebo hudební žánr máte rádi, návštěvu barcelonského muzea hudby si zajisté užijete v každém případě.

Více informací

Museu Marítim de Barcelona

To, že muzea nejsou jen pro umělecké duše, dokazuje například Museu Marítim neboli Muzeum námořnictví v Barceloně. Jak už napovídá název, můžete zde zhlédnout všelijaké exponáty související s námořnictvím, včetně unikátních modelů lodí.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko