Doprava z letiště do centra Barcelony

Doprava z letiště do centra Barcelony

Barcelonské letiště se nachází mimo město. Kromě taxi můžete k dopravě do centra využít také vlak, metro nebo autobus. Samotná cesta obvykle zabere v závislosti na zvoleném způsobu dopravy několik desítek minut.

Taxi

Pokud se nechcete se zavazadly nikam přesouvat, můžete si před budovou letiště chytit taxi. Jízdu je samozřejmě možné objednat i dopředu, a to pomocí aplikací Uber nebo Cabify. Taxi sice patří k těm dražším způsobům, jak se dostat z letiště do centra, ale pokud si za pohodlí rádi připlatíte, je to ideální volba pro vás.

V Barceloně mají taxislužby kvůli městské vyhlášce jednotný tarif, nemusíte se tedy bát, že by vás taxikáři chtěli okrást.

Tip Taxi v Barceloně

Metro

Dalším pohodlným způsobem, jak se z letiště dostat do města, je metro. Linkou L9 Sud se však nedostanete přímo do centra, ale na některé ze stanic poblíž centra budete muset přestoupit.

Na metro z letiště neplatí jízdenka T-Casual, je potřeba koupit si tzv. Airport ticket (speciální jízdenku na cestu z letiště). Je ovšem možné využít turistické karty Barcelona Card nebo Hola Barcelona.

Nepřehlédněte Metro v Barceloně

Vlak

Poměrně levně se dá z letiště dostat i příměstským vlakem s označením Renfe R2 Nord. Na vlak můžete nasednout u terminálu 2, pokud přiletíte k terminálu 1, dá se na nádraží dostat autobusem. Na rozdíl od metra na vlak platí jízdenka T-Casual, kterou lze zakoupit v automatu přímo na nástupišti. Pokud vlak nejede až do vaší cílové stanice, můžete přestoupit na metro nebo autobus.

Vlaky jezdí v přibližně půlhodinových intervalech, pokud tedy spoj minete a máte na spěch, zvolte raději jiný způsob dopravy.

Autobus

Cesta autobusem do centra sice vyjde levně, ale také se v závislosti na dopravní situaci může protáhnout. Autobusy nicméně jezdí v častých intervalech ve dne i v noci (noční autobusy jsou označeny N16 nebo N17).

Pokud autobus nedojede tam, kam potřebujete, můžete přestoupit na jiný autobus či metro. Jízdenku můžete zakoupit buď přímo u řidiče, nebo v některém automatu na letišti. Pro snazší orientaci využijte webové stránky www.tmb.cat/en/home.

Tip Autobusy v Barceloně

Pokud nechcete využít klasický autobus a jste ochotni si trochu připlatit, můžete se do města dostat letištním autobusem, tzv. aerobusem, kterým se dostanete bez otálení až do centra. Jezdí v 5 až 10minutových intervalech. Aerobusy nicméně provozuje soukromá společnost, tudíž na něj neplatí klasické jízdenky na MHD and jízdenka T-Casual. Jízdenku přímo na aerobus můžete zakoupit buď online (www.aerobusbarcelona.es) nebo na místě u řidiče.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Barcelona bezpečná?

Barcelona je bezpečné město, avšak dejte si pozor na neustále se zvyšující počet kapesních zlodějů.

Nejlepší způsob dopravy v Barceloně?

Jelikož jsou památky v Barceloně roztroušeny po celém městě, doporučujeme využít městkou hromadnou dopravu.

Je MHD v Barceloně bezpečná?

Městské hromadné dopravy se nemusíte bát. Je bezpečná a metro vás dopraví do všech potřebných míst.

Kdy navštívit Barcelonu?

Díky suchému středomořskému klimatu můžete navštívit Barcelonu kdykoliv. Jde o nejslunečnější město Evropy.

Domluvím se v Barceloně anglicky?

Ano, takřka na všech místech se domluvíte velmi dobře.

Co mám v Barceloně ochutnat?

Jedno z nejznámějších katalánských jídel „pa amb tomàquet“. Ochutnejte také tapas, paellu a gazpacho

Je v Barceloně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Barcelony dostanu?

Letadlem na letiště Josep Tarradellas Barcelona-El Prat a následně metrem do centra města.

Lze v Barceloně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko