Nejhezčí parky v Amsterdamu

Nizozemské parky jsou oázou klidu a jejich zeleň vás pohladí po duši. Díky našemu seznamu si můžete vybrat ten nejlepší park právě pro vás.

Amstelpark

V Amsterdamu nenajdete lepší park pro rodiny s dětmi než Amstelpark. Díky dětské zoo s volně pobíhajícími slepicemi a králíky, labyrintovým bludištěm, miniaturním vláčkem a minigolfem je to perfektní místo pro všechny, kteří mají rádi zábavu.

Více informací

Vondelpark

Díky své lokaci blízko centra je Vondelpark jedním z nejpopulárnějších parků Amsterdamu. Je to skvělé místo ať už chcete odpočívat, zacvičit si nebo si prostě jen užívat zeleně. V letních měsících se parkem line vůně barbeque a na dekách posedávají skupinky kamarádů vychutnávající si dobré jídlo. Kdykoliv přes rok je to vhodné místo pro děti, neboť je zde spousta místa vyhrazena přímo pro ně.

Více informací

Hortus Botanicus

Jednu z nejstarších botanických zahrad můžete navštívit v oblíbené čtvrti Plantage. Původně byla zahradou léčivých bylin a v dnešní době je součástí kampusu amsterdamské univerzity. Tato botanická zahrada je domovem neuvěřitelným šesti tisícům druhů rostlin. Ať je zrovna slunečno nebo zataženo, Hortus Botanicus je dechberoucí a stojí za návštěvu.

Oosterpark

Divoké andulky v korunách stromů, volavky plující po hladině rybníků a příroda spojená s historií. Takovými slovy by se dal popsat malebný park Oosterpark. Jeho počátky sahají až do roku 1891, kdy byl založen jako zábavní park pro obchodníky s diamanty, kteří zažívali velké úspěchy v jihoafrických dolech. Aby však park mohl vzniknout musel být přemístěn hřbitov starý celá staletí.

Více informací

Amsterdamse Bos

Největší park Amsterdamu se nachází převážně v Amstelveen a má rozhodně co nabídnout. V jeho rozlehlém prostoru najdete mnoho atrakcí, včetně veslařského parku Bosbaan. Kromě rybníků vhodných ke koupání, divadla pod širým nebem a kempů má park také pohádkový les s jiskřivými jarními třešňovými květy.

Gaasperpark

Park umístěný na jihovýchodě Amsterdamu se nachází na břehu Gaasperplas a je snadno dostupný pomocí metra. Jeho návštěvu byste neměli vynechat především v létě, pokud toužíte po chladném osvěžení v jezeře. Ve svěžím parku plném zeleně je přes léto také možné kempovat.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko