Nejlepší hudební kluby v Amsterdamu

Podívejte se na seznam hudebních klubů, které jsou podle nás skvělé a které vám s klidným svědomím můžeme doporučit.

Melkweg

Melkweg je mnohem víc než jen hudební dějiště; je to neziskové kulturní centrum pro kino, divadlo, tanec a umění poblíž amsterdamského náměstí Leidseplein. Název místa, který v češtině znamená „Mléčná dráha“, je věru trefný, protože budova byla až do konce 60. let minulého století továrnou na mléko. Můžete zde slyšet všechny druhy skvělé hudby, ačkoli hip-hop a elektronika v posledních letech dominovaly tomuto prostoru.

Chicago Social Club

Pro cestovatele, kteří chtějí mít pocit napůl klubu a napůl salonku při svém dalším vyžití v amsterdamském nočním životě, je Chicago Social Club tím správným místem. S barem otevřeným každou noc do 4 hodin ráno a klubem otevřeným tři noci v týdnu se Chicago Social Club rychle stalo skvělou scénou na náměstí Leidsesquare. S mnoha kouty k relaxaci, dunivým tanečním parketem a venkovním balkonem, kde se můžete nadýchat čerstvého vzduchu, je tento klub skvělou volbou pro neformální večer plný tance.

Bimhuis

Jako zakládající člen Europe Jazz Network je Bimhuis v Amsterdamu místem pro veškerou improvizovanou hudbu. Z dálky vypadá Bimhuis o něco víc než černá skříňka komplexu Muziekgebouw, který byl v roce 2005 přepracován ze svého původního stavu, jak byl založen v roce 1974. Díky finančním prostředkům jak od města Amsterdam, tak od Evropské unie je toto místo neuvěřitelně důležité pro žánr jazzu v dnešním Amsterdamu a mimo to také uznávanou mezinárodní kulturní institucí.

Muziekgebouw aan’t IJ

Elegantní celoskleněná architektura Muziekgebouw aan’t IJ vypovídá o současné klasické hudbě, která se zde hraje. Cestovatelé nemusí chodit daleko, aby našli toto místo, protože je 10 minut chůze od amsterdamského hlavního nádraží. Muziekgebouw aan’t IJ hostí řadu souborů, včetně malých komorních skupin, velkých orchestrů a všeho mezi tím.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko