Vánoční trhy v Amsterdamu

Čas Vánoc je tady a vy jste zrovna v Amsterdamu? Nenechte si ujít návštěvu alespoň jednoho z vánočních trhů!

Vánoční vesnička na Museumplein

Slavné amsterdamské náměstí Museumplein se každý prosinec promění ve vánoční minivesničku přinášející tu pravou atmosféru těchto svátků. Světýlka, vůně svařáku, vánoční dobroty a spousta drobných vánočních dárků.

Více informací

Amsterdamský Zimní Ráj

Každý rok se amsterdamské centrum RAI promění na trh plný vánoční atmosféry. Nechybí mnohé stánky s dobrým jídlem a pitím, venkovní i vnitřní kluziště ani ruské kolo s výhledem na celý Amsterdam. Mimo to můžete zajít na koncertní vystoupení či winter party.

Více informací

Funky Xmas Market

Nedělní trh se koná každou první neděli v měsíci a pokud ho navštívíte právě v prosinci, tržní vánoční speciál “Funky Xmas” je jedním z nejlepších amsterdamských vánočních trhů. Stánky jsou plné dobrot, ručně vyráběných dárků, šperků a umění.

Více informací

Náměstí Dam

Na hlavním Amsterdamském náměstí se sice žádný trh nekoná, bylo by ale škoda, kdybyste si nechali ujít pohled na majestátný vánoční strom pokrytý více než 40 000 vánočními světýlky. A pokud budete v Amsterdamu na začátku prosince, je dost možné, že stihnete každoroční rozsvícení vánočního stromečku.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko