Restaurace s výhledem na Amsterdam

Jestliže chcete spatřit Amsterdam z výšky, nezbyde vám nic jiného, než navštívit některou z vysokých budov ve městě, neboť jak je známo Nizozemsko je placka a výhledů do krajiny je tak věru málo. Nebojte se ale, Amsterdam nabízí vcelku velké množství restaurací umístěných na vyvýšených místech a o výhled vás tak toto město neochudí.

Restaurant Moon

Tato elegantní otočná restaurace se nachází v 19. patře věže A'DAM, přímo naproti hlavnímu nádraží. Podnik nabízí jeden z nejúžasnějších panoramatických výhledů na město doplněný o výborné jídlo. Očekávejte neočekávané, když si objednáte dvouchodové polední menu nebo tříchodové večeře šéfkuchaře Hanse Geertsemy. Mohou totiž zahrnovat langoše s wasabi, zázvorem a papájou nebo zákusky s artyčoky, pomerančem a hřebíčkem.

SkyLounge Amsterdam

SkyLounge Amsterdam je oceněný střešní lounge bar, který se nachází v nejvyšším patře stanice DoubleTree. Díky své jedinečné poloze nabízí úchvatný 360° výhled na staré i nové části města. Posaďte se dovnitř a vychutnejte si výhled z panoramatických oken a pokud počasí dovolí můžete se kochat rovnou z otevřené terasy.

Blue Amsterdam

Blue Amsterdam se nachází v samém srdci města s výhledem na jeho střechy a nabízí jedinečný a autentický zážitek. Můžete si z výšky prohlédnout některé z nejznámějších budov města, jako je Rijksmuseum, Královský palác, Westerkerk a další. Aby vám neunikly ani ty nejmenší detaily, nabízí restaurace k zapůjčení dalekohledy, které najdete na každém stole.

Pllek

Pllek je rozhodně jedním z míst, které si vybrat, chcete-li mít jídlo s výhledem. Nachází se přímo na řece IJ s umělou pláží a nabízí spoustu venkovních sezení. Tato restaurace a bar v jednom, vestavěná do hromady starých přepravních kontejnerů, je zaručeně jedním z nejpodivnějších míst ve městě, kde si můžete užít příjemný oběd či večeři. Uvolněná hipsterská atmosféra přitahuje všechny mladé místní obyvatele a zejména v létě je to velmi populární místo.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko