Nejlepší kavárny v Amsterdamu

Tady najdete osm tipů, kde najít ten nejlepší šálek kávy v celém Amsterdamu!

Back to black

Se dvěma pobočkami v Amsterdamu je Back to Black místem, kde si můžete dát lahodnou čerstvě praženou kávu a křupavé pečivo či dorty nedávno vytažené z trouby. Kavárna, kterou založily dvě místní ženy, nedá dopustit na životní prostředí a všechna kávová zrna nacházející se v tomto podniku jsou tak udržitelného původu. Interiér kavárny zdobí dlouhé stoly, houpající se Edisonovy žárovky a židle všeho druhu, takže máte pocit jako byste byli na návštěvě u vaší cool tety. Pokud tedy milujete kávu, neotřelý styl a záleží vám na životním prostředí, čeká tahle kavárna právě na vás!

Flowers & Powers

Milujete květiny? A milujete kávu? Flowers & Powers pojí tyto dvě krásné věci dohromady a určitě stojí za vaší návštěvu. Posaďte se mezi květy a obdivujte zázraky matky přírody při popíjení čerstvě uvařené kávy Mocca d'Or. A když se vaše návštěva bude chýlit ke konci, můžete si váš dočasný domov v Amsterdamu okrášlit krásnou kyticí květin, která se dá v kavárně zakoupit.

30ml Coffee Roasters

Ptáte se proč ten název? 30 ml je mírou dávky espressa, samotného základu vašeho latte, flat whitu nebo cappuccina, tak proto právě 30ml Coffee Roasters! Zelená kávová zrna, které v kavárně používají, jsou pražená k dokonalosti a vytvářejí perfektní směs pro lahodnou filtrovanou kávu, latte macchiato či cortado. A jako bonus se zde servírují snídaně po celý den, takže pokud nejste zrovna ranní ptáče, ale bruche milujete, není na co čekat. Kavárna se v Amsterdamu nachází na dvou lokacích, a vám stačí jen vybrat tu, které jste zrovna blíž a jít si vychutnat ten perfektní šálek kávy.

Friedhats FUKU Café

Rušná amsterdamská čtvrť Bos en Lommer je domovem kavárny Friedhats FUKU Café. Právě zde najdete skvěle upraženou, výtečnou kávu připravenou oceňovanými baristy. Pro tento tým je důležitá především udržitelnost kávy pocházející přímo od farmářů nebo evropských distributorů. V jejich veselé kavárně najdete také báječné kimchi sendviče a citronové koláčky spolu s dalším občerstvením včetně speciálních piv.

Lot Sixty-One

Malá útulná kavárna provozována dvěma Australany rozhodně nesmí chybět na našem seznamu. Kávu si samozřejmě praží sami a vy si zde tak kromě lahodného šálku kávy můžete zakoupit i čerstvá kávová zrna, třeba domů na památku.

Barmhartig

Schody, které vás zavedou do kávového nebe v Barmhartig rozhodně budou stát za každý váš krok. Tato malebná kavárna má výhled na přístav IJ na východě města a nabízí tak nádherné posezení při šálku výborné kávy. Nabídka je vskutku rozmanitá a je jen na vás, jestli zůstanete u kávy, nebo dáte přednost čerstvě vymačkané ovocné šťávě.

Coffee Bru

Kávová zrna z jednoho místa původu a dokonalý flat white: Coffee Bru hledá inspiraci u jihoafrických kaváren a zve vás do svých útulných prostor připomínající obývací pokoje, které oplývají příjemnou a uvolněnou atmosférou. Třešničkou na dortu pak je slunná terasa a hřiště pro vaše neposedné děti.

EspressoFabriek

Espressofabriek, založená v roce 2005, je známá jako jeden z průkopníků výběrové kávy v Amsterdamu a byla jednou z prvních kaváren, která si pražila vlastní zrna. Nejen, že je jejich káva fantastická, ale také interiérem kavárny budete potěšeni, především pokud jste milovníci vysokých stropů a stylového designu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko