Zajímavá místa na fotku v Amsterdamu

Chcete se na sítích pochlubit vaší návštěvou Amsterdamu, nebo prostě jen chcete mít hezké fotky na památku? Tady je seznam těch nejfotogeničtějších míst v Amsterdamu.

Princův kanál

Princův kanál (Prinsengracht) ve čtvrti Jordaan je krásným místem pro fotografování v Amsterdamu. Tento kanál je jedním ze tří hlavních kanálů ve městě. Skvělá fotografické místo je na začátku Prince's Canal, nebo můžete následovat kanál po proudu dolů, protože jakékoliv místo je prostě ohromující.

Damrak

Samozřejmě, že na seznamu nemohou chybět známé amsterdamské domy s úzkými štíty. To nejlepší místo, kde domy na fotce zachytit je Damrak v centru města spojující Hlavní nádraží s náměstím Dam.

Bloemenmarkt

Tulipány a Nizozemsko. Dvě slova, která si spojí snad každý. Pokud si chcete z Holandska na památku odvézt cibulku tulipánu, nebo si udělat radost jinou květinou, tyto plovoucí trhy nacházející se na jednom z mnoha amsterdamských kanálů byste neměli minout. Na nákupy můžete vyrazit jakýkoliv den v týdnu a miřte na adresu Singel, 1012 DH Amsterdam.

Více informací

De Negen Straatjes

Malebná oblast devíti úzkých uliček v srdci Amsterdamu byla postavena v 17. století a v dnešní době se zde scházejí všichni milovníci butiků. Jak název napovídá, tato čtvrť je tvořena devíti uličkami, které jsou posety různými obchody, od klenotnictví přes umělecké galerie až po módní butiky. Když si budete chtít od nakupování odpočinout můžete posedět v jedné z mnoha kaváren či restaurací a vychutnat si výtečnou kávu a lahodné jídlo.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko