Nejpůsobivější budovy v Amsterdamu

Milujete designové stavby? Chcete vidět všechny zajímavé budovy tradičního i netradičního stylu, které Amsterdam nabízí? Připravili jsme pro vás seznam, kde najdete všechny budovy, které stojí za to vidět.

Domy na březích kanálů

Část amsterdamských kanálů se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO a najdete zde okouzlující domy lemující břehy kanálů ze všech stran. Při svých toulkách podél kanálů se nezapomeňte podívat také vzhůru, neboť štíty domů jsou často fascinující, nejen díky tomu, že většina z nich se naklání do prapodivných úhlů.

Hlavní nádraží

Hlavní vlakové nádraží je mnohými považováno za jedno z nejhezčích v celé Evropě. Cihlová budova byla navržena architektem Pierrem Cuypersem, který zkombinoval elementy renesančního a gotického stylu. Pro úplný zážitek prozkoumejte nejen exteriér, ale také interiér amsterdamského nádraží a povšimněte si přestavěného foyer, které osvětluje přirozené světlo proudící z atria.

Rijksmuseum

Národní muzeum Nizozemska, kde si na své přijdou jak milovníci umění, tak milovníci historie. Otevřeno je denně od devíti do pěti, vaši návštěvu si ale nezapomeňte zarezervovat předem.

Více informací

Amsterdamská centrální knihovna

Moderní zajímavá budova, která rozhodně stojí za návštěvu. Nejenže vás ohromí její rozlehlost, otevřenost a množství knih, které jsou zde k dispozici, ale můžete se také pokochat výhledem na Amsterdam z nejvyššího patra budovy, kde se nachází restaurace.

Více informací

Silodam

Polychromatický bytový dům dokončený v roce 2003 nejlépe obhlédnete při projížďce přívozem. Tato velmi zajímavá stavba obsahující směsici bytů, kanceláří, veřejných prostranství i pracovních prostorů byla poskládána do deset pater vysokého a dvacet metrů širokého bloku.

EYE Filmmuseum

Moderní stavba, která vaše oko zaujme hned na první dobrou. Budova muzea nacházející se přes řeku naproti hlavnímu vlakovému nádraží byla navržena skupinou rakouských architektů, kteří jejím designem složili poctu filmu samotnému.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko