Nejhezčí parky v Římě

Těžko se dá určit, které parky jsou nejhezčí a jaké parky musíte navštívit. Naše doporučení jsou doporučení místních obyvatel a proto vám přinášíme seznam parků a zahrad, které byste dle obyvatel Říma měli navštívit.

Villa Borghese

Nejen kvůli prohlídce Galerie Borghese ze 17. století, ale hlavně pro jeho rozmanitost a velikost byste měli zabrouzdat do parku Borghese. Není snad náhodou, že Villa Borghese, která se rozprostírá mezi vzrostlými borovicemi, leží v samém středu Říma a dokonce má tvar srdce. Zahrady tohoto parku jsou upravovány, i proto jim vévodí několik soch, fontán, muzeí a uměle vytvořených jezírek. Místo je základnou pro dostihovou dráhu a půjčovnu lodí, které si v ní můžete vypůjčit.

Botanická zahrada v Římě

Často tolik nedoceněná botanická zahrada je skvělým a klidným útočištěm uprostřed židovské čtvrti Trastevere. Kochat se zde můžete pohledem na palác Palazzo Corsini ze 17. století. Práce na zahradním skvostu započala v roce 1883 a dnes je domovem více než 3000 druhů rostlin. Najdete zde skleníky s kaktusy, bonsai, orchidejemi i prostorný bambusový les či záhony růží. Projděte se až na samý vrcholek zahrady a vychutnejte si nezapomenutelný výhled na město.

Parco degli Acquedotti

Římany často, jako místo pro odpolední odpočinek, využívaný Parco degli Acquedotti, tedy Park akvaduktů, se nachází na jihu města poblíž starověké Appianské cesty. Stojí zde Acqua Claudia; jeden ze čtyř největších akvaduktů Říma, který byl postaven již mezi lety 38 až 52 našeho letopočtu. Díky blízkosti filmového studia je park často využíván do různých italských filmů.

Giardino degli Aranci

Na vrcholu kopce Aventine se nachází jedno z nejklidnějších míst, za kterého můžete obdivovat monstróznost města. Tento nevelký park nese jméno podle mnoha pomerančovníků, které zde rostou. Ty byly zasazeny na počest sv. Domenica, který založil zdejší klášter sv. Sabiny a to už v roce 1222. I tak zde narazíte na slušný počet borovic rámujících pohled na baziliku svatého Petra.

Villa Pamphili

Před přímým svitem slunečních paprsků vás v největším parku u této vily ochrání stromy, konkrétně borovice přímořské, které mají tak trochu podobu deštníku. Tento park nabízí také malebné jezírko, které bývá často obklopeno řadou různých druhů zvířat.

Giardini Vaticani

Vatikánské zahrady zabírají přibližně polovinu celého území státu Vatikán. Mezi množstvím úchvatných květin a stromů naleznete chrámy, fontány, ale také různé sochy vč. zbytků antických sloupů.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie