Nejlepší taneční kluby v Římě

Máte v plánu užít si noc v Římě na taneční párty? Nevíte, jaký klub si vybrat? Římané nám doporučili několik klubů, které stojí za návštěvu a my se o ně s vámi podělíme. Výběr je na vás.

La Cabala

Jeden z nejexkluziv­nějších a nejrušnějších tanečních barů je La Cabala. Nachází se nedaleko řeky Tibery ve středověkém paláci ze 14. století u restaurace Hostaria dell’Orso. Klub si vysloužil svou pověst hlavně díky svému rozměru. Je rozdělen do tří úrovní, které zahrnují místnost s barem a pianem, jednu restauraci a prostor pro tancování. Věkový průměr návštěvníků klubu se pohybuje kolem 25 až 30 lety. Hraje se většinou house, dance a techno. Atmosféru místa si můžete užívat jen v pátek a sobotu.

Caruso Café de Oriente

Nachází se v samém srdci části Testaccio a rozprostírá se na několika úrovních, kam se chodí vyřádit nespočet římských salsa nadšenců. Tematické večery, taneční show a koncerty jsou jen některé z pravidelných aktivit, které bar Caruso Café de Oriente nabízí. Častými hosty jsou také latinskoamerické hudební skupiny. Klub je otevřený od úterý do neděle a rozhodně není určen pro ty, co chtějí jít brzy spát. Později v noci totiž střídá živou hudbu DJ.

Piper

Již více než 40 let přitahuje tento taneční klub davy lidí. Zahráli si zde například The Who nebo Pink Floyd. Piper stále nabízí hudbu, kterou hrával v době svého otevření, tedy retro a disco, ale pomalu se do popředí probojovává o trochu více techna a house. Klub čas od času pořádá gay noci a odpolední diskotéky pro teenagery. Nedávno také začali pořádat koncerty s živou hudbou, jejich interpreti se následně mohou zúčastnit jakési bitvy o nejlepší kapelu.

klub Micca

Ačkoliv vlastní klub pouze malý taneční parket (jelikož je zasazen do původně vinného sklepa), sjíždějí se sem světoznámí DJové, kteří hrají vše od soulu, přes funk a jazz až po pravý rock’n’roll. Místo má na programu představení burlesek a svým návštěvníkům nabízí i “rychlokurzy“, jak se takovému druhu tance naučit. V baru se nachází jeden hlavní a dva menší barové pulty a také galerie s moderním uměním. Otevírací doba je v pátek a sobotu od 20 do 4 hodin.

Shari Vari Playhouse

Nedávno neznámý klub se během několik let vyšvihnul mezi nejoblíbenější římské taneční kluby. Místo dříve známé jako Supper Club je doslova obrovský a nachází se na velmi výhodném a nepřehlédnutelném místě mezi památkami Pantheon a Largo Argentina. Podnik je rozdělen do tří částí, v každé z nich se hraje jiný žánr hudby (hip-hop, retro či třeba soul) nebo se pořádají tematické noci. Také pro svou lokalitu se zde sdružuje velké množství turistů a cizinců. Abyste předešli zklamání, zarezervujte si pro jistotu stůl.

Animal Social Club

Tento klub býval skladištěm. Dnes se tam pořádají výstavy, různé kulturní akce a po nocích vyhrávají Djové a jejich indie, techno i pop hudba. Můžete svoje přátele vyzvat na souboj ve stolním fotbálku či ping pongu. Bavte se do rána v tom nejprazvláštnějším, největším a velice nekonvenčním skladišti, které si můžete představit.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie