Restaurace s výhledem na Řím

Zajít do restaurace v Římě je zážitek. Ale zajít do restaurace s dech beroucím výhledem na Řím, je zážitek ještě větší. Pojďme se podívat na restaurace, kde vás čeká krásný výhled a vy si tak můžete vychutnat skvělá jídla s pohledem na toto úchvatné město.

Zahrádka hotelu Forum

Střešní zahrádku nabízí například hotel Forum nedaleko Římského fóra. Po celý rok se její návštěvníci mohou těšit z výhledu na starobylou část města s Koloseem, památníkem krále Emanuela nebo již zmíněné Římské fórum. V menu je mimo jiné zahrnuta nabídka čerstvých ryb i vegetariánské pokrmy. Výhled vám nebude odepřen ani za deštivého počasí, místo naopak získá úplně jinou atmosféru.

Settimo

Tento střešní bar a restaurace se nacházejí poblíž Villy Borghese. Při pohledu na panoramatický Řím si budete chtít své pití a jídlo vychutnávat hodiny. Moderní místo je zamířeno přímo na jednu z hlavních památek města baziliku svatého Petra.

47 Circus Roof Garden

Přestože místo nese název Cirkus, jedná se o spíše klidné místo, na kterém si s přáteli budete užívat pohled na řeku Tiberu, chrám Herkula Viktora, Ústa pravdy a během toho popíjet červené víno a zakusovat pokrmy ze sezónní nabídky jídel.

Mirabelle

Mirabelle se nachází v sedmém patře hotel Splendide Royal, který tak vlastní jednu z nejnádhernějších teras v Římě. Panoramatický výhled na památky od Pantheonu až po baziliku svatého Petra vám zajistí dvakrát lepší zážitek z výtečného jídla. Na menu najdete přes 700 značek vín, které můžete degustovat za zvuků jemného klavíru a pohledu na večerní antické město. Mezi nabídkou se pravidelně objevují i zcela bezlepkové chody.

La Terrazza dei Papi

Tato restaurace je příjemným útočištěm před ruchem Říma. Najdete ji na jedné ze čtyř papežských bazilik na náměstí Santa Maria Maggiore. La Terrazza dei Papi poskytuje nádherný výhled na rušné náměstí, nad nímž se tyčí románská zvonice a kolosální korintské sloupy.

Ciampini Café du Jardin

Jedno takové místo se nachází přímo na vrcholu Španělských schodů. Přes střechy domů tak nahlížíte na baziliku svatého Petra a na barokní vily na náměstí. Podnik ve svém středu ukrývá roztomilé překvapení v podobě fontánky se živými želvami. K snídani cappuccino a lahodné cornetti (variace francouzských croissantů), k obědu čerstvé ryby, grilované maso či osvěžující saláty zakončené slavnou zmrzlinou Tartufi al Cioccolato (čokoládové kuličky).

Aroma

Je libo luxusní restaurace s výhledem na Colosseum? Tato Michelinská restaurace ukojí potřeby i těch nejnáročnějších.

La Pergola

La Pergola patří k nejikoničtějším restauracím v Římě. La Pergola je jedinou restaurací v italském hlavním městě, která získala tři michelinské hvězdy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie