Nejlepší restaurace v Římě

Hledáte v Římě nejlepší místo, kam vyrazit na večeři? Zeptali jsme se místních, jaké restaurace jsou dle nich nejlepší a kam vás máme pozvat. Podívejte se na následující výběr.

Taverna Volpetti

Prosvětlená bývalá jídelna dnes již funguje jako útulná restaurace s nabídkou vín. Její podlahy jsou sytě oranžové a krásně tak doplňují dřevěné police plné domácích džemů a jiných pochoutek. Jídlo je zde připravováno rychlostí blesku a každý den se mění nabídka na menu. Na to, že jste v Itálii nezapomenete hlavně ve chvíli, kdy vám bude dopřáno ochutnat ze 150 druhů sýra a okoštovat ta nejlepší vína.

Aroma

Je libo luxusní restaurace s výhledem na Colosseum? Tato Michelinská restaurace ukojí potřeby i těch nejnáročnějších.

Nonna Betta

Úžasné jídlo během cesty do minulosti. To nabízí restaurace Nonna Betta, která se nachází v římském židovském ghettu. Na zdech tady visí mnoho fotografií vykreslujících dřívější časy. Starobylé lustry vytvářejí v místnosti intimní světlo a dokáží tak atmosféru dovést k dokonalosti. Všechny recepty se předávají v rodině, očekávejte tak pokrmy, které ochutnáte možná pouze jednou za život (pokud se do Nonna Betta nerozhodnete podívat znovu). Možná budete mít zrovna štěstí na nabídku s těstovinami plněnými marmeládou a pampeliškami. Nestojí to snad za zkoušku?

La Pergola

La Pergola patří k nejikoničtějším restauracím v Římě. La Pergola je jedinou restaurací v italském hlavním městě, která získala tři michelinské hvězdy.

Alle Carrette

Interiér této restaurace vám vykouzlí úsměv na tváři. Jeho stěny mají měděnou barvu a opírají se o oblouky z cihel. Překvapí vás ale i jeho venkovní část. Za teplých dní se tak schováte do úzké uličky pod balkony oseté květinami. Alle Carrette je místem setkání turistů i místních. Tento cizokrajný mix sem pravidelně zavítá pro chutnou pizzu, jejíž nabídce vévodí právě stejnojmenný druh La Carette. Doporučeno jen odvážlivcům. Jako zákusek si vyberte cuketu plněnou mozzarellou a ančovičkami nebo tradiční tiramisu.

Alfredo alla Scrofa

V Římě najdete jen málo míst, kde byste ochutnali přímo krémové fettuccine alfredo. Od roku 1914 se tady sto let tak nepřetržitě obměňuje a vylepšuje rodinný recept, který na tento pokrm vymyslel zakladatel původní restaurace Osteria di Vino e Cucina. Vnitřní prostor je vyzdoben fotografiemi slavných osobností a venku je postavena terasa, která slouží jak jinak než převážně v létě.

Osteria dell'Ingegno

Hned vedle Hadriánova chrámu se schovává malá restaurace Osteria dell'Ingegno s venkovním prostorem na Piazza di Pietra. Přes více než 20 let podnik nabízí 300 vín. Jídla se na jídelním lístku obměňují každou sezonu. Nikdy vás ale nezklame. Za špatného počasí je návštěvníkům samozřejmě umožněno usednout uvnitř. Na příjemné atmosféře to neubere.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie