Andělský hrad

Andělský hrad

Na břehu Tibery se rozprostírá válcová stavba, původně Hadriánovo rodinné mauzoleum z 2. století našeho letopočtu. Dnes místo funguje jako muzeum. V tamní hrobce jsou pohřbeni významní římští císaři, mezi které patří například „filozof na trůně“ Marcus Aurelius, Antoninus Pius, či zmíněný Hadrián s manželkou Sabinou.

Památka utrpěla mnohé ztráty během plenění Říma v roce 410. Název místa se traduje do roku 590, kdy se prý na znamení konce morové epidemie na střeše kostela objevil archanděl Michael se svým mečem. O tisíc let později pak vznikla jeho mramorová socha, která se tyčí na budově. Ve 14. století bylo mauzoleum přestavěno na papežský hrad, který je dodnes spojen pomocí chodby Passetto di Borgo s bazilikou svatého Petra.

V průběhu let místo využívali papežové jako vězení, ve kterém mimo jiné strávil šest let matematik a filozof Giordano Bruno.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Lungotevere Castello
50
00193 Roma RM
Itálie

Související obsah

Andělský hrad
Andělský hrad
Koloseum v Římě
Koloseum
MAXXI
MAXXI
Bazilika Svatého Petra
Bazilika Svatého Petra
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie