Tipy na výlet pro milovníky přírody v Amsterdamu

Písečné duny, chráněné druhy živočichů, typická zemědělská políčka a krajina posetá větrnými mlýny. Pokud zatoužíte po čerstvém vzduchu a lidí mačkajících se na sebe v ulicích Amsterdamu máte po krk, nasedněte na kolo, vemte auto nebo vyražte vlakem objevovat chráněné přírodní rezervace v okolí hlavního města.

Amstelland

Ne každé město se může pochlubit přístupem na otevřené louky a zelené pastviny pasoucích se krav jen co by kamenem dohodil od centra. Budete-li následovat řeku Amstel směrem na jih, na jedno takové místo narazíte. Kilometry hrází a poldrů jsou oblíbené u pěších turistů, běžců i cyklistů. A pokud vám chůze či kolo nestačí, můžete se vydat prozkoumávat řeku na loďce.

Het Twiske-Waterland

Amsterdam Noord je vstupní branou do velkolepé otevřené krajiny vodních cest, díky kterým je nizozemský venkov tak slavný. Krátkou jízdou trajektem přes IJ najdete Het Twiske – zelenou rekreační oblast, která nabízí nepřeberné množství outdoorových aktivit. Můžete si pronajmout kanoe, plachetnice, windsurfing, paddleboard nebo se prostě jen potápět.

Více informací

Národní Park Zuid-Kennemerland

Mezi Zandvoortem a IJmuidenem se nachází nedotčená dunová údolí, historické statky a drsné pláže Zuid-Kennemerlandu. Tato rozlehlá oblast rozkládající se na více než 3800 hektarech, je domovem stád zubrů evropských. Ty je možné pozorovat ze speciálních vyhlídek nebo přímo z turistické stezky dlouhé čtyři kilometry.

Více informací

Severní moře

Je pravda, že do Nizozemska jste asi nejeli s cílem vykopupat se v moři, pokud však tuto zemi navštívíte v horkých letních měsících, bylo by škoda neudělat si výlet do přímořského města Zandvoort. Přeci jen, krásné písečné duny lemující pobřeží a velké vlny díky silnému větru je něco, co u Jadranu nezažijete.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko