Nakupování oblečení v Amsterdamu

Nákupní centra, vintage obchůdky, antikvariáty, i módní butiky. Amsterdam je městem pro každého bez rozdílu, a tak i při nakupování si každý najde to své. Níže si můžete projít seznam míst, které byste neměli minout, je-li chození po obchodech vaší vášní.

De Negen Straatjes

Malebná oblast devíti úzkých uliček v srdci Amsterdamu byla postavena v 17. století a v dnešní době se zde scházejí všichni milovníci butiků. Jak název napovídá, tato čtvrť je tvořena devíti uličkami, které jsou posety různými obchody, od klenotnictví přes umělecké galerie až po módní butiky. Když si budete chtít od nakupování odpočinout můžete posedět v jedné z mnoha kaváren či restaurací a vychutnat si výtečnou kávu a lahodné jídlo.

Více informací

PC Hooftstraat

Jste milovníci módy a chcete se projít po nejdražší nákupní ulici v celém Nizozemsku? Pak si nemůžete nechat ujít skvostnou PC Hooftstraat! Lacoste, Hugo Boss, Gucci, Chanel, Tiffany & Co, to všechno jsou značky, které se na této ulici nacházejí. I když si neplánujete nic koupit, jistě stojí za to tuto módní část Amsterdamu navštívit.

Kalverstraat a Leidsestraat

Dvě hlavní nákupní ulice v Amsterdamu nesou jména Kalverstraat a Leidsestraat. Exkluzivnější obchody jako Filippa K, Karen Millen, Paul Warmer a Shoebaloo naleznete na Leidsestraat. Pokud byste raději navštívili obchody jako Zara, H&M, Pull & Bear a další, zamiřte do Kalverstraat, kde na vás čeká rozmanité obchodní centrum.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko