Nejlepší restaurace s venkovním posezením v Amsterdamu

Teplé letní večery, příjemné šplouchání vody a malebné uličky. Byl by přímo hřích neposedět venku a nevychutnat si výtečné jídlo s tou pravou Amsterdamskou atmosférou. Pokud hledáte restauraci s tím nejlepším venkovním posezením v Amsterdamu, pak jste tu správně.

Amstelhoeck

Díky nádhernému výhledu na řeku Amstel je restaurace Amstelhoek skvělým místem pro obdivování architektury, kultury a atmosféry Amsterdamu. Díky své velké terase je ideální pro velké skupiny, ale i pro romantické večeře. Při návštěvě můžete strávit několik hodin nečinným sledováním lodí proplouvajících kolem při vašem obědě nebo si zajít na výtečnou večeři těsně před návštěvou představení v Nizozemské Národní Opeře a Baletu, která se nachází hned vedle.

De Belhamel

De Belhamel je klasická amsterdamská restaurace pyšnící se více než 20letými zkušenosti v poskytování okouzlujících kulinářských zážitků u vodního kanálu. Zatímco její interiér připomíná fin de siècle Paříže, její tichá terasa na nábřeží vítá veřejnost typicky místní atmosférou. Nasávejte slunce a dopřejte si rafinovaná pokrmy tradiční holandské, belgické a francouzské kuchyně. Restaurace je otevřena sedm dní v týdnu v časech na obědy i večeře a její návštěvu si můžete zarezervovat až tři měsíce dopředu.

Lion Noir

V létě otevírá své dveře tmavý a spoře osvětlený Lion Noir, aby dovnitř propustil světlo. Za restaurací, která se nachází v srdci rušného nočního života, je překvapivě malebná a intimní terasa se stoly potaženými bílými ubrusy, které krásně doplňují svěží zelenou zahradu. Francouzsky inspirovaná kuchyně nabízí elegantní menu: k večeři se podávají ústřice a kaviár, sýrové talíře a steak z Black Anguse – to vše doplněno o kachní játra nebo dezerty na přání. K obědu se pak můžete těšit na sendviče a saláty všeho druhu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko