Nejlepší restaurace v Amsterdamu

Vaše chuťové buňky může potěšit řada vyhlášených restaurací a je jen na vás pro kterou se rozhodnete. Michelinská Bougainville v samém centru města čeká na ty, kteří si zakládají na kvalitní a moderní kuchyni. De Kas zase přivítá ty, kteří ocení jídlo z lokálních surovin, které si pěstuje sama restaurace. A mnoho dalších ceněných restaurací jen čeká na vaší návštěvu.

Bougainville

Michelinská restaurace Bougainville s panoramatickým výhledem na Náměstí Dam těží ze své polohy v samém srdci města na maximum. Bronzové a měděné tóny interiéru vytvářejí hřejivý pocit tepla a pohodlí, což ještě umocňuje moderní kulinářský zážitek, který tento podnik nabízí.

Více informací

De Kas

Netypická restaurace De Kas se nachází v obřím skleníku z 20. let 20. století, ve kterém si pěstuje své vlastní produkty. Vychutnejte si nezapomenutelný kulinářský zážitek postavený na čerstvých sezónních produktech s menu, která jsou denně vytvářena podle toho, co se ráno natrhalo ze zahrady. Pokud vám počasí přeje, můžete si jídlo vychutnat venku, v provoněné bylinkové zahrádce.

Jansz

Klasika s moderním nádechem je to, na co se můžete těšit pokud navštívíte tento podnik v bývalé lékárně s výhledem na jeden z nejhezčích kanálů Amsterdamu. Rozprostírá se v několika místnostech, které se pyšní jednoduchým, ale vkusným dekorem a vše od jídla až po mramorové desky je okořeněno nenápadnou elegancí, která potěší všechny s vytříbenou chutí a smyslem pro detail.

Více informací

Blauw

Holdujete indonéské kuchyni? Pak byste určitě neměli minout restaurant Blauw, který se nachází ve čtvrti Oud-Zuid a vyžívá se v moderním pojetím indonéského jídla. Interiéru v černé, bílé a červené barvě dominuje rodinný portrét velikosti nástěnné malby. Jídlo, na kterém si zde můžete pochutnat nabízí vše od tradiční “rijsttafel” (včetně veganské varianty) až po Experience Menu nabízející výběr indonéského pouličního jídla.

Wilde Zwijnen

Rádi byste okusili holandskou kuchyni? Zamiřte tedy do restaurace WIlde Zwijnen neboli do Divokého Kance! Industriální ošuntěle-elegantní interiér a neustále měnící se denní medu moderní holandské kuchyně udělali z tohoto podniku trendy a stále oblíbenější místo v Amsterdamu. Její myšlenka je jednoduchá – vyberte si tři nebo čtyři chody, objednejte si víno a nechte kuchyni kouzlit s čerstvými sezónními produkty.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko