Nejlepší hospody v Amsterdamu

Od kreativních mladých místních pivovarů po zavedené degustační domy a dobře zásobené bary s řemeslným pivem, Amsterdam má v oblasti pivařství rozhodně co nabídnout a jejich pivem nepohrdne ani Čech. Tady jsou tipy na ty nejlepší hospody města Amsterdam.

Jestli chcete skočit jen “na jedno”, nebo se zúčastnit rovnou celé degustace, to je jen na vás. Rozhodně ale nic nezkazíte, když navštívíte jeden z podniků, které jsme pro vás níže připravili.

In de Wildeman

Autentické místo sídlící v bývalém lihovaru z roku 1690 si zachovalo své staré kouzlo a nyní funguje jako jeden z nejlepších amsterdamských pivních barů s více než 200 lahvovými pivy na výběr a 18 druhy na čepu. Výběr se pravidelně obměňuje a je zaměřen na belgická trapistická piva a místní holandské pivovary.

Butcher's Tears

Tento malý, nezávislý (a spíše moderní) pivovar si vyznačil své místo na amsterdamské pivní stezce poté, co zřídil obchod v průmyslovém prostoru na straně kanálu v Amsterdam Zuid, nedaleko olympijského stadionu. Každý večer kromě pondělí a úterý jsou dveře degustační místnosti otevřeny od 16:00 do 21:00, což umožňuje milovníkům piva příležitost ochutnat pravidelně se otáčející řadu piv s jmény, jako jsou ‚Lipreader‘, ‚Ditchwitch‘ a ‚The Flying Bed‘. Pivovar také pořádá pravidelné koncerty a akce.

Brouwerij Troost

Milovníky piva často najdete v jedné ze tří poboček Brouwerij Troostu. Společnost Troost velmi rychle překročila kapacitu svého prvního místa v bývalém klášteře v De Pijp a otevřela tak druhé místo v módním hangoutu u parku Westergas a třetí v Oud West, kde lze ochutnat vše, co se vyrobí. Ať už toužíte po osvěžující IPě, vychlazeném půllitru holandského piva či domácí limonádě, u Troostů mají vše.

Proeflokaal Arendsnest

Tato tradiční holandská hospoda na Herengracht je místem, kde se můžete seznámit s typickými holandskými nápoji. Hospoda, která nabízí pouze holandská piva z více než 50 pivovarů v Nizozemsku a více než 100 lahvových piv, je ideálním místem, kde se dozvědět vše o místním pivu. Pokud se chcete vydat na pivní stezku Nizozemskem během jednoho posezení, pak je sklepní proeflokaal (degustační místnost) ideálním místem, neboť se zde pravidelně konají akce s ochutnávkou piva pro skupiny.

Brouwerij Kleiburg

V pivovaru Kleiburg, který je projektem Kleikloosteru, můžete ochutnat některé z nejlepších piv ve čtvrti Bijlmer: Porter Saison, Tripel IPA nebo Quadruple Poorter. Pivovar nedělá pivo jen tak pro zábavu – je to sociální podnik, v němž část zisku jde přímo zpět do činnosti kláštera pro dobro lidí.

Craft & Draft

Tuto speciální pivnici najdete na Overtoom ve čtvrti Oud-West, na okraji Vondelparku. První, čeho si všimnete, je 40 nablýskaných pivních kohoutků lemujících zeď za dřevěným barem. Mezinárodní výběr piv se mění každý týden, takže je vždy možné ochutnat něco nového – a znalý personál baru vždy ochotně nabídne nějaká doporučení, pokud je výběr příliš velký. A kdyby to nebylo málo, v nabídce je také více než 100 lahvových piv.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko