Nejlepší vinárny v Římě

Chcete si vychutnat sklenku dobrého vína v příjemném prostředí a nevíte kam se vydat? Zeptali jsme se místních obyvatel, ať nám dají tipy na vinárny, kde vám bude nejen příjemně, ale pochutnáte si také na dobrém víně. Podívejte se na výběr.

La Barrique

Tato vinárna si malinko odporuje. Nachází se v centru italského hlavního města, její název pochází z francouzštiny (sud vína) a nabízí nespočet německých vín. U skleničky či rovnou lahve vína zde můžete naslouchat živé hudbě, ukusovat drobné pochoutky i se pořádně navečeřet. Klidná nálada čtvrti Monti, kde se podnik skrývá, a lahodné víno vás dokonale zrelaxují.

Il Goccetto

V budově staré téměř 500 let dostává pití vína úplně jiný rozměr. Pokud na vás nezapůsobí historický duch místa, vsaďte na 60 druhů vín z celého světa, která podnik nabízí. Mezi policemi plných vín, které pokrývají téměř všechny zdi místnosti, možná nenajdete volné místo, jak je vinárna oblíbená. Pokud vám místní nebudou schopni poradit, kde vinárnu hledat, zkuste se jich zeptat na Vino Olio, tak se totiž Il Goccetto dříve jmenovalo.

Enoteca Molinari

Stěny této malé vinotéky jsou lemovány zaprášenými policemi plných zajímavých lahví. Však také některé pocházejí již z 20. let minulého století. Emidio Molinari přišel do Říma z Molise, aby si zde v roce 1964 otevřel vinotéku a od té doby je tu stále. Najdete zde příjemné ceny, díky kterým je vinotéka také oblíbená u studentů z nedaleké univerzity LUISS.

Il Vinaietto

Po dlouhém dni procházení po památkách si přímo v centru odpočiňte a vydechněte u skleničky vína v Il Vinaietto. Pokud vám ani dvě sklenky stačit nebudou, kupte si rovnou celou lahev a vychutnávejte v pohodlí domova. Malou místnost většinou zaplní místní, i proto voní místo krásně římsky. Místo je snadné přehlédnout, zvenku totiž vypadá spíše jako malý zapadlý antikvariát.

Enoteca Il Piccolo

Vinárna Il Piccolo se chlubí jedním nej – nejmenší římská vinárna. Mimochodem vyvodit se to dá již z jejího názvu. Za vysokou kvalitu vín zde zaplatíte překvapivě málo. Překvapivý je i výběr vín, který je vzhledem k velikosti místa neskutečný, a milá obsluha, která se každému zákazníkovi věnuje se vší péčí. Pokud je za dobrého počasí místa málo a zájemců mnoho, otevírá se i teráska v přední části vinárny.

Enoteca Mostò

Police plné vína… To není sen, najdete je totiž ve vinárně Enoteca Mostò ve čtvrti Flaminio. Kromě italských vín zde mají místo i ta francouzská. Jejich chuť můžete spojit se sýry, tatarákem či uzeným masem. Nepokochají se jen vaše chuťové buňky, ale i zrak. Většina vín má moderní a zajímavé etikety. K příjemné atmosféře přispívají zaběhlí sommeliéři, kteří se o své zákazníky starají jak jen to jde.

Ai Tre Scalini

Vinotéka se nachází na rohu ulice Via Panisperna a poznáte ji podle nádherně plazivých vinných keřů. Ai Tre Scalini přitahuje mladé lidi, které láká na vína za rozumné ceny ve skleničkách a karafách. Doporučujeme si rezervovat místo předem.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie