Farmářské trhy a trhy s jídlem v Římě

Máte chuť zajít si v krásném počasí na místní trh a nakoupit si čerstvé potraviny? Pojďme se podívat na trhy, které stojí za návštěvu.

Mercato Rionale Monti

Místní trh ve čtvrti Monti naleznete na ulici Via Baccina, přičemž patří k nejstarších trhům v Římě. Přestože je zde prostor poměrně omezený, naleznete tu vše, co budete potřebovat. Od ovoce a zeleniny, přes maso a ryby až po čerstvé těstoviny a dokonce i obchůdek s ručními výrobky.

Mercato dei Fiori

Mercato dei Fiori se nakupujícím otevírá každé ráno a nabízí převážně květiny, zeleninu a ovoce. V noci je místo útočištěm nočních barů a restaurací. Nachází se na podobně znějícím náměstí Campo de’ Fiori. Jeho jméno možná pochází z dřívějších let, kdy tato část Říma byla obklopena zelenými loukami. Svou tradici si zde drží už neskutečných 150 let. Dříve místo sloužilo k popravám, později zde byla vztyčena socha Giordana Bruna.

Porta Postere

Trh Porta Postere je otevřený pouze o nedělních ránech. Tento bleší trh vypadá přesně tak, jak si jistě bleší trh představujete. Je zde rušno, tak jak to u Italů bývá, a kvůli množství nabízeného zboží vás bude přecházet zrak. Jedná se o největší tržnici svého druhu a je doslova rozlezlá po uličkách železniční stanice Trastevere.

Mercato Via Melaina

Trh se orientuje na prodej ovoce a zeleniny z farem místních zemědělců, kteří zde prodávají své vlastní čerstvé produkty. Ale najdete zde také například kadeřnictví či nehtové studio.

Piazza Fontanella Borghese

Trh Piazza Fontanella Borghese se nachází nedaleko Španělského náměstí (Piazza di Spagna) a specializuje se na knihy a starožitnosti. Naopak oblečení a šperky seženete na trhu Via Sannio, který funguje přes všední dny.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie