Muzea zdarma v Římě

Kdo říká, že kultura je drahá? V Římě je hned několik muzeí s volným vstupem bez ohledu na to, o jakou historickou etapu se zajímáte. Navíc rozhodnete-li se nasát římské umění vždy první neděli v měsíci, navštívíte zdarma i plno míst, která jsou v jiné dny zpoplatněna.

Accademia di San Luca

Jen minutu od Fontány di Trevi se nachází Accademia di San Luca. Jedná se o umělecké sdružení založené v roce 1577, které je dodnes aktivní a umožňuje návštěvníkům zastavit se a nahlédnout do jejich kouzelného prostoru. Během osmnáctého století získala tato prestižní akademie mezinárodní uznání. Koná se zde mnoho výstav, které oslavují slavné malíře i dávají prostor mladším umělcům.

Muzeum Hendrik Christian Andersen

Muzeum Hendrik Christian Andersen je jen kousek pěšky od Piazza del Popolo. V tomto růžovém paláci dříve kreativně pracoval norsko-americký sochař Andersen, který do Říma přišel v roce 1893. Autor mimo jiné sbíral neoklasické sochy, které byly po jeho smrti ponechány italské vládě.

Více informací

Napoleonské muzeum

Napoleonské muzeum je svatyní dnů, kdy Napoleon Bonaparte usiloval o vybudování nové evropské říše. Jeho příbuzní zde přebývali přes čtyři generace. Vila je tak plná jejich portrétů a bust. Muzeum je propleteno jejich životními příběhy. Ve třetím patře tohoto domu se nachází okouzlující malé muzeum Maria Praza. Vědec a průzkumník Evropy během svého života nasbíral mnoho obrazů, soch a nábytku, které pocházejí převážně z Německa, Francie, Ruska a samozřejmě Itálie.

Galleria Sciarra

Galleria Sciarra není opravdu muzeum, spíš jako vnitřní chodba na Corso Vittorio Emanuele hned za Piazza Navona. Vstup je samozřejmě zdarma a kdokoliv tak může chodit a obdivovat ohromující dekorace na stěnách a nádhernou mramorovou podlahu, jejíž barvy jsou zvýrazněny světlem procházejícím skleněným stropem.

Více informací

Muzeum delle Mura

Podél římských městských hradeb hostí brána muzeum delle Mura. Zde mají návštěvníci příležitost objevit pomocí modelů a vzdělávacích panelů proměny Aurelianských zdí v průběhu staletí, ale také historické události, které se odehrály v těchto prostorech.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie