Nejlepší restaurace s venkovním posezením v Římě

Najít restauraci s venkovním posezením, není v Římě nic těžkého. Téměř každá z nich se totiž snaží dodržet určitý ideál, který o Itálii turisté mají. A stolek s židlemi na čerstvém vzduchu k němu určitě patří.

Osteria dell'Ingegno

Hned vedle Hadriánova chrámu se schovává malá restaurace Osteria dell'Ingegno s venkovním prostorem na Piazza di Pietra. Přes více než 20 let podnik nabízí 300 vín. Jídla se na jídelním lístku obměňují každou sezonu. Nikdy vás ale nezklame. Za špatného počasí je návštěvníkům samozřejmě umožněno usednout uvnitř. Na příjemné atmosféře to neubere.

Da Teo

Tato restaurace je skryta v klidném koutě populární čtvrti Trastevere. Klasická italská jídla si zde vychutnáte pod bílým baldachýnem, na kterém se po setmění rozsvítí drobná světélka a vytvoří tak jedinečnou romantickou chvíli. Fasáda domu, ve kterém je restaurace umístěna, je pokrytá břečťanem, určitě ji tak nepřehlédnete.

Lo Convento

Lo Convento nabízí dobrou římskou kuchyni s velkorysými porcemi vč. široké nabídky ryb a tenké pizzy. Restaurace nabízí dvě velké terasy. Narazíte zde převážně na místní obyvatele.

Bacco

Restaurace Bacco vévodí náměstí Piazza di San Giovanni Malva a je typická svým designem s pastelovými barvami. Kromě římských specialit si zde můžete vybrat i z těch, které mají svůj původ na Sicílii nebo v provincii Toskánsko. Jídlem vás provede chuť kvalitních vín a likérů.

Madre

Restaurace Madre nabízí krásné venkovní posezení, které vás ohromí. Nejoblíbenějším zdejším pokrmem je gurmánská pizza a ceviche.

La Baja

Může se jistě stát, že vás všelijaké římské restaurace v městských ulicích omrzí. V takovém případě zamiřte na říční loď La Baja, která permanentně kotví na řece Tibeře nedaleko od Piazza del Popolo. Mají zde moderní vnitřní, ale hlavně vnější prostor, ve kterém se po dobrém obědě můžete slunit v lehátkách. Strávit zde můžete klidně celý den. Od snídaně až po večerní drink.

Antica Trattoria da Carlone

Antica Trattoria da Carlone je přesně jedno z těch míst, které je proslulé a oblíbené mezi místními. Turisté by jej ale jen stěží našli. Nachází se v centru rušné a chaotické části Trastevere. Takže posezení venku nebude sice moc klidné, ale bude mít své kouzlo. Restauraci najdete v boční ulici Via della Luce. V 19. století sem návštěvníci chodili jen na víno. Jídlo si nosili své vlastní z domova. Restaurace se předává jako rodinné dědictví, dnes ji tak vede již čtvrtý nástupce.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Řím bezpečný?

Řím je bezpečné město. Dávejte si však pozor na kapsáře a různé podvodníky v místech vysoké koncentrace lidí.

Nejlepší způsob dopravy v Římě?

Centrum města projdete krásně a pohodlně pěšky. Do vzdálenějších míst použijte jednu z linek metra.

Je MHD v Římě bezpečná?

Ano, použít městskou hromadnou dopravu se nemusíte bát. Dávejte si jen pozor na případné kapsáře.

Kdy navštívit Řím?

Řím lze navštívit po celý rok. Nejpříjemnější počasí je zde na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen).

Domluvím se v Římě anglicky?

Ano, stejně jako v každé jiné evropské metropoli, s angličtinou si v Římě pohodlně vystačíte.

Co mám v Římě ochutnat?

Itálie je proslulá svou výjimečnou gastronomií. Ochutnejte těstoviny, pizzu, artyčoky a nezapomeňte na zmrzlinu.

Je v Římě Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Říma dostanu?

Letadlem na hlavní letiště Fiumicino nebo Ciampino, které slouží pro nízkonákladové letecké společnosti.

Lze v Římě platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie