Levné restaurace v Římě

Krásné a fascinující město Řím navštěvují ročně miliony turistů. Není se proto čemu divit, že místní restaurace postupně zvyšují svoje ceny. I tak ve městě objevíte podniky, které své ceny drží celkem nízko. Jsou útočištěm i pro místní a tím získávají pravou italskou atmosféru, kterou musíte zažít.

Antico Forno Roscioli

Díky své široké nabídce italského pečiva, lahodných pizz a těstovin jako fettucine v houbové omáčce, rajčatové risotto nebo lasagne s pestem, je tato pekárna jedna z nejoblíbenějších v celém Římě. Hlavní chod zde pořídíte za méně než 10 eur.

Pinsere

Pizzerie, která není pizzerie, ale přesněji pinserií. Tento podnik totiž připravuje převážně obměnu populární italské pizzy. Jedná se o pinsu; starodávný typ pizzy podlouhlého tvaru. Nejjednodušší pinsa zde stojí 3 eura, o euro více zaplatíte za mistrovský experiment s hruškami, gorgonzolou, vlašskými ořechy a medem. Pokud vás pinsa nezaujme, vybrat si můžete i z těstovin či rýže. Místo je malé a útulné. Proto pokud nenajdete volnou židli, nevěšte hlavu a vezměte si jídlo s sebou. Pinsere najdete u vlakového nádraží Termini.

Forno Campo de’ Fiori

Tato skromná pizzerie se nachází na květinovém trhu Campo de’ Fiori. Ochutnejte jejich vyhlášenou pizzu biancu se smetanou nebo sendvič plněný masem a sýrem. Všechny pokrmy se zde prodávají podle hmotnosti, takže čím více si dopřejete, tím více také zaplatíte. Místo je oblíbené a již známé mezi turisty. V době oběda si zde tedy možná na ten svůj chvilku počkáte.

Pastificia Guerra

Pokud už vás všudypřítomná pizza nebaví, zajděte do Pastificia. Za necelých 5 eur okusíte čerstvě připravené těstoviny podle vašeho gusta. K pokrmu vám bude zdarma nabídnuto víno či voda. Jedná se o takový pravý italský fast food, očekávejte tedy plastové talíře a příbory a dost lidí. Jídlo si ale můžete vzít s sebou a vychutnat si jej na nedalekých Španělských schodech.

La Casa del Supplì

Již více než 40 let je tento podnik v provozu. Spolu s pizzerií Re di Roma nabízí místním i turistům rychle připravené a hlavně levné pokrmy. Malý rodinný obchod je nepřehlédnutelný díky každodennímu shluku lidí před jeho vstupem. Jeho klíčem k úspěchu jsou malé masové a sýrové kuličky každá za 1,20 eur, těstovinové talíře, kousky pizzy všeho druhu i grilovaná kuřata.

Pasta Chef

Dvě pobočky Pasta Chef (na Monti a v židovském ghettu) nabízejí jídlo restaurační kvality v prostředí rychlého občerstvení. Velkorysé porce těstovin stojí okolo 7 eur a čerstvé tagliolini s krevetami jen 10 eur.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie