Nejlepší hospody v Římě

Kdo říká, že Řím není město zaslíbené pivu, neví o tomto městě vůbec nic. Když víte, kde hledat, narazíte na pivnice se skvělými místními pivy, která vám určitě zachutnají. Například pivovary Birra del Borgo, Montegioco či Toccalmatto vědí, jak vás zaujmout. Pojďme se podívat na výběr míst, kam vyrazit na pivo dle rad místních.

Bir & Fud

Fajnová pivní hospůdka Bir & Fud, s výběrem z 18 čepovaných piv a několika lahvových či neznámých piv v plechu, příjemným personálem a rozmanitým interiérem, se nachází ve známé čtvrti Trastevere. Výhodou je, že pokud nenajdete ve večerních hodinách místo na posezení u piva (což se velice možná bez předchozí rezervace stane), můžete vychutnávat jednoduše na baru, na malé zahrádce nebo postát na ulici. A popadne-li vás hlad před a nebo až po lahodném moku, zachrání vás místní výběr pizz.

Ma Che Siete Venuti A Fà

Dnes má na výčepu tato hospoda 16 piv, která neustále obměňuje a od svého založení v roce 2001 hledá lepší a lepší malé a domácí pivovary. Pokud se vám neuvolní místo na sezení, nebojte se vzít svůj půllitr ven na ulici nebo do pivní zahrádky, která ale bude s velkou pravděpodobností obsazená podobně jako interiér hospody. Zkuste proto vychytat dobu, kdy místní, kteří zde často hodují, zrovna pracují nebo třeba spí.

Aeternum Beer Shop Roma

V této hospůdce si možná chvilku budete připadat neomaleně, ale brzy jistě zapadnete. Je to totiž velice oblíbené místo Římanů, kteří sem chodí sledovat většinou fotbal a na turistu zde narazíte tak zřídka kdy. Nabízené burgery, saláty a obložené talíře zapíjejte pravými italskými i zahraničními čepovanými pivy a pokuste se nejen fanděním zapadnout.

Il Birrandaio

Toto místo je snem každého labužníka piv. Množství piv z malých italských i zahraničních pivovarů doprovází bagety amerického typu, tak zvané bagely, které jsou plněné rozličnými náplněmi. Možná se podivíte až v nabídce zahlédnete třeba české pivo Matuška. Interiér je zdoben desítkami knih na sytě oranžových stěnách a starým kazetovým přehrávačem.

Hey Hop Garbatella

Milovníci piva, kteří navštíví jižní část Říma musí vyhledat HeyHop za každou cenu. HeyHop má mezinárodní výběr piv a více než tucet piv na čepu.

Birra Più

Birra Più se nachází v srdci alternativní římské čtvrti Pigneto a je skvělým útočištěm pro milovníky piva. Čeká tu na vás nejen bar, ale také obchod se spoustou řemeslných italských piv.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Řím bezpečný?

Řím je bezpečné město. Dávejte si však pozor na kapsáře a různé podvodníky v místech vysoké koncentrace lidí.

Nejlepší způsob dopravy v Římě?

Centrum města projdete krásně a pohodlně pěšky. Do vzdálenějších míst použijte jednu z linek metra.

Je MHD v Římě bezpečná?

Ano, použít městskou hromadnou dopravu se nemusíte bát. Dávejte si jen pozor na případné kapsáře.

Kdy navštívit Řím?

Řím lze navštívit po celý rok. Nejpříjemnější počasí je zde na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen).

Domluvím se v Římě anglicky?

Ano, stejně jako v každé jiné evropské metropoli, s angličtinou si v Římě pohodlně vystačíte.

Co mám v Římě ochutnat?

Itálie je proslulá svou výjimečnou gastronomií. Ochutnejte těstoviny, pizzu, artyčoky a nezapomeňte na zmrzlinu.

Je v Římě Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Říma dostanu?

Letadlem na hlavní letiště Fiumicino nebo Ciampino, které slouží pro nízkonákladové letecké společnosti.

Lze v Římě platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie